• Novinky
  • Opava druhé utkání nezvládla. Ostrava ustála koncovku

19. 04. 2024

Opava druhé utkání nezvládla. Ostrava ustála koncovku

Nečekaným výsledkem skončilo druhé čtvrtfinálové utkání basketbalové Kooperativa NBL v Opavě. Domácí celek překvapivě prohrál s Novou hutí 82:84.

Opava začala s velkou energii a hned první útok Ostravských se ji podařilo ubránit. Gniadek se na druhé straně pokoušel o trojku, to mu ale nevyšlo. Skóre tak po faulu Gniadka otevřel jednou šestkou Heinzl. Na druhé straně kontroval dvěma šestkami Slavík – 2:1. K vidění byly i dvě trojky. Na hostující straně se trefil Rhodes, na Opavské Jurečka. Opavští následně vyrobily dvě ztráty, které Nová huť potrestala – 5:8. K vidění byl vyrovnaný basketbal. Slovo si vzal ale Jakub Šiřina. Udělal sedm bodů v řadě a bylo to 15:13. Na trojku Rhodese zareagoval košem s faulem Mokráň. Nová huť dokázala držet krok. Nerozhodilo ji ani pět bodů Kouřila v řadě. První desetiminutovku vyhráli domácí 28:23.

Opava na začátku nedala čtyři trestné hody v řadě, netrefil se Puršl a po něm ani Mokráň. Domácí měli problém se střelbou, během tří minut dali pouze bod a po čtyřech minutích hry bylo srovnáno na 30:30 a Rhodes dokonce poslal Ostravu do vedení. Tentýž hráč o pár chvilek později zapsal další dva body. Střelecké trápení Czudkova výběru ukončil až trojkou Zbránek. V závěru poločasu vedla Nová huť o osm bodů.

Do druhého poločasu vstoupila Opava dvěma trestnými hody Šimona Puršla. Útok soupeře se podařilo Opavským ubránit a po trojce Zbránka to bylo o tři body – 44:47. A brzy bylo v hale ještě veseleji, to když svůj nájezd proměnil Puršl – 47:49. Díky trojkám Zbránka a Šiřiny bylo srovnáno na 53:53. Ovšem během chvilky bylo vše jinak a Madden poslal Ostravu do šestibodového vedení. Přišla těžká trojka Švandrlíka – 56:59. Šiřina dvěma šestkami stáhl vedení hostů na bod. Ti ale znovu utekli. Po třech hracích obdobích to bylo 65:71.

Trápení Opavy pokračovalo. Puršl vyhořel při šestkách, následně nezvládl doskok a když se hosté trefili z perimetru, bylo to o devět. Domácí se vrátili do hry sérií trojek. Tři šestky Pecháčka přinesly vedení 81:80. Bohužel v závěru byli šťastnější hosté a vyhráli 84:82.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - NH Ostrava 82:84 (28:23, 39:47, 65:71)

Body: Šiřina 15, Kouřil 13, Zbránek 13, Mokráň 8, Pecháček 8, Jurečka 6, Švandrlík 6, Puršl 5, Gniadek 4, Slavík 3, Farský 1 - Madden 22, Rhodes 18, Heinzl Dominik 11, M. Svoboda 11, Williams 7, Majerčák 6, Škranc 6, Stevens 3.

Rozhodčí: Matějek, Pokorný, Linhart. TH: 34/20:29:21. Trojky: 16:7. Doskoky: 41:36. Fauly: 26:22. Diváci: 2058. Stav série: 1:1.