• BK Opava
  • Novinky
  • Devatenáctka dřela, u mistra padla smolně v prodloužení

  19. 02. 2025

Devatenáctka dřela, u mistra padla smolně v prodloužení

Dva těžké zápasy čekaly na kluky naši devatenáctky. Opavští mladíci se nejdříve představili v Nymburku a následně na pražské Folimance proti domácímu USK. Trenér Kryštof Vlček postrádal dva klíčové borce, a to Motyčku s Dubovým. I přes statečný výkon Slezané ani v jednom ze zápasů na vítězství nedosáhli.

„K zápasům jsme odjeli bez Davida Motyčky a Přemy Dubového. Přema je velmi dobrý obránce a v Nymburku nám hodně chyběl. Hlavně pak v prvním poločase, kdy nás extrémně trápil Synáček, který dal sedmadvacet bodů. Věřím, že kdyby Přema hrál, tak se do něj zakousne a moc mu toho nedovolí,“ začal rozebírat úvodní zápas víkendu kouč devatenáctky Kryštof Vlček.

„Nymburk si během utkání vytvořil až čtyřiadvacetibodový náskok, což je hrozně moc vysoké číslo. Těší mě, že kluci ale nesložili zbraně a zápas jsme zdramatizovali,“ smekl před týmem trenér. „I když nám to nepadalo z dálky, tak díky aktivní hře jsme Nymburk přinutili k ztrátám. Dostali jsme se na dostřel tří bodů. Mohli jsme dát koš z protiútoku, to se nám bohužel nepovedlo. Balón šel do autu, následovala hodně přísná technická chyba. Je to škoda, zápas jsme mohli zlomit. Na druhou stranu Nymburk hrál dobře a vítězství si zasloužil,“ uznal Kryštof Vlček

 

BA Nymburk – BK Opava 95:89 (30:18, 55:40, 78:59)

Body: Synáček 35, Baštář 21, Adamec 13, Plaček 10, Malek 6, Stanko 6, Benda 3, Křemen 1 – Czudek 27, Harazin 18, Přecechtěl 17, Kaštil 13, Warisch 6, Durczok 6, Kašpárek 2.

Rozhodčí: Renc, Neubauer. TH: 24/34:20:30. Trojky: 9:5. Doskoky: 49:41. Fauly: 25:26. Diváci: 30.

 

Druhé utkání dotáhla Opava do prodloužení, v něm řádil syn Blake Schilba. „Ve druhém utkání jsme hráli na palubovce úřadujícího mistra. USK se skvěle rozehrál Soldán, který po celý zápas dokazoval, jakým je nadstandardním pivotem. Za poločas jsme dostali čtyřiapadesát bodů, což vypovídá o tom, že jsme hodně hořeli v obraně,“ vracel se k druhému zápasu Kryštof Vlček.

Po přestávce Opavští zapnuli na vyšší obrátky. „Podařilo se nám soupeře donutit k několika ztrátám. Díky trojce Franty Harazina jsme srovnali. V prodloužení jsme vedli o čtyři body. Domácí nakopl Schilb, který v prodloužení hrál skvěle. Nevyšel nám ale poslední útok a o bod jsme prohráli. Nedá se nic dělat. Z obou zápasů si musíme vzít pozitiva a jít dál,“ uzavřel Kryštof Vlček.

 

USK Praha – BK Opava 97:96 po prodloužení (26:22, 54:40, 65:60, 87:87)

Body: Soldán 32, Schilb 24, Dejmek 14, Sádovský 9, Přibyl 7, Macht 4, Krstevski 3, Mondschein 2 – Harazin 30, Czudek 24, Přecechtěl 20, Warisch 12, Durczok 6, Kaštlil 2, Kašpárek 2.

Rozhodčí: Blahout, Lunhul. TH: 12:27/12:27. Trojky: 7:8. Doskoky: 51:48. Fauly: 21:21. Diváci: 36.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.