05. 10. 2024

Fantastičtí diváci dohnali Opavu k výhře v derby

Opava ovládla sobotní derby s Ostravou. Před fantastickou diváckou kulisou podala výborný výkon a vyhrála 92:78. Tým trenéra Petra Czudka se dokázal vyrovnat i s absencí zraněného amerického pivota Roberta Howarda.

Účet derby otevřel po přihrávce Šiřiny Slavík, na 4:0 zvyšoval o pár chvilek později Puršl. Nová huť brzy odpověděla, poté když se prosadil Heinzl, svítil na ukazateli skóre stav 4:4. Opava si vzala vedení zpět. To střelu Puršla doskočil Švandrlík. Po technické chybě Adama Cholevy se Opavští pokusili o trhák. Šiřina z nájezdu poslal svůj tým do pětibodového náskoku – 11:6. A brzy bylo v Opavě ještě veseleji. Vyroubal ubránil Štěpána Svobodu a sám zakončil. V 8. minutě byla k vidění první trojka, postaral se o ní Kouřil. Na druhé straně oplácel stejnou mincí Škranc. První čtvrtinu vyhráli domácí 21:16.

Druhou čtvrtinu otevřel hezkou přihrávkou Kouřil na Kvapila – 23:16. Domácí pivot byl chvíli na to i stoprocentní z šestkové čáry – 25:16. V polovině druhého hracího období se prosadil Švandrlík a Czudkův tým vedl 32:21. Vzápětí se první trojky dočkal Šiřina – 35:23, kapitán Opavy zapsal brzy další trojku. Novou huť držel ve hře Autrey, který se byl schopen trefil z každé pozice.

V závěru první půle se dotáhli hosté na šest bodů. Přihrávkou, která měla oči, našel Puršl pod košem Vyroubala a ten se nemýlil 48:40. A když se posadil z nájezdu Šiřina, vedli domácí 50:40. Opavě vyšel brzy další nájezd a Šiřina posunul vedení svého týmu na dvanáct bodů – 52:40. Opavský rozehrávač se prosadil i z dálky. Nová huť se nemohla dlouho trefit. Naopak na druhé straně to padalo. Po koši Puršla to bylo už 60:40.

Ostrava si první body druhého poločasu zapsala až po pěti minutách. Opavští hru kontrolovali a s přehledem dotáhli derby do vítězného konce.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - NH Ostrava 92:78 (21:16, 46:40, 73:58)

Body: Puršl 21, Šiřina 16, Kouřil 13, Švandrlík 13, Kvapil 9, Vyroubal 7, Slavík 5, Zbránek 5, Jurečka 3 – Autrey 25, Čank 12, I. Svoboda 11, Sidarevicius 10, Gniadek 8, M. Svoboda 4, Š. Svoboda 3, Škranc 3, Heinzl 2.

Rozhodčí: Matějek, Karafiát, Kubiš. TH: 15/18:14/24. Trojky: 13:8. Doskoky: 45:35. Fauly: 21:18. Diváci: 2205.