31. 08. 2024

Opava doma jasně přehrála slovenského mistra

Třetí přípravný duel dotáhli opavští basketbalisté do vítězného konce. Na domácí palubovce porazili úřadujícího slovenského mistra z Levic 96:60. Slezané o jasné výhře rozhodli už v prvním poločase. Potěšila i divácká návštěva.

Opava vstoupila do utkání velmi dobře. Hodně vidět byl Robert Howard. Americký pivot se chtěl očividně proti svému bývalému zaměstnavateli vytáhnout. Během svého prvního pobytu na palubovce dal devět bodů a i díky němu vedli Opavští 18:11. V 8. minutě poslal trenér Czudek do hry mladého Davida Motyčku, který se hned blýskl dobrým obranným zákrokem.

Ve druhém hracím období začali Patrioti opavský náskok stahovat, jak se ale ukázalo, šlo jen o chvilkový záblesk. V momentě, kdy se přiblížili na čtyři body, vystřihl dvě trojky v řadě Šiřina – 32:22. Opavský kapitán si o pár chvilek zapsal i trojku s faulem a Slezané vedli nad úřadujícím mistrem Slovenska 39:25. Domácí celek se rozehrál k slušnému výkonu a diváci se bavili. Tleskalo se například ukázkové akci Šiřiny s Howardem, při kterém americký pivot usměrnil do koše Šířovo nahození. Po trojce Kavana vedli domácí 54:27.

Ve druhém poločase si Opavští náskok udržovali a třetí přípravný zápas dotáhli do vítězného konce. „Levice poznamenalo v úvodu to, že se nemohly trefit. Nepodařilo se jim proměnit otevřené střely, poté se už těžko do toho dostávaly. Kluky musím za dnešek pochválit. Po celých čtyřicet minut to vzali seriózně v obraně, z toho jsme vycházeli. Trefili jsme i trojky, mám z toho radost. Těší mne, že Kryštof Kavan s Davidem Motyčkou se dobře poprali s minutami, které dostali,“ řekl k utkání opavský trenér Petr Czudek.

BK Opava – Patrioti Levice 96:60 (24:15, 54:30, 72:46)

Body: Šiřina 24, Puršl 18, Howard 18, Kavan 13, Slavík 11, Vyroubal 4, Švandrlík 3, Kvapil 3, Motyčka 2 – Gamble II 14, Nichols 10, Mäntynen 8, Pažický 8, Jelks 7, Abrhám 7, Bojanovský 4, Krajčovič 2.

Rozhodčí: Kapaňa, Petrák, Kubiš. TH: 13/15:11/6. Trojky: 11/30:5/29. Doskoky: 51:34. Fauly: 18:19. Diváci: 805.