• Novinky
  • Opava ovládla první turnaj! Ve finále porazila Nymburk

12. 06. 2024

Opava ovládla první turnaj! Ve finále porazila Nymburk

Výborně vstoupili opavští basketbalisté do úvodního turnaje druhého ročníku 3x3 Profi Tour. Tento podnik je spojený s nejvyššími soutěžemi mužů i žen. První akce byla na programu v Humpolci. Opava nenašla přemožitele a radovala se z prvenství.

Osmička týmů byla rozdělena do dvou čtyřčlenných skupin, ve kterých se bojovalo o tři postupová místa. Nymburk ovládl áčko, Opava béčko. Naopak do vyřazovacích bojů nepostoupily celky Pardubic a USK Praha.

V semifinále Opavští porazili Karvinou 21:18 a Nymburk Písek 21:19. Ve velkém finále pak Slezané zdolali Nymburk 21:19. „Jsem rád, že jsme byli úspěšní. Musím ale říci, že třeba Karviná nás hodně potrápila," přiznal Jan Švandrlík. „Měli jsme štěstí, že máme v týmu Filipa Zbránka. Má zkušenosti s tímto druhem basketbalu. Když nám bylo nejhůře, tak nás vytáhl z krize důležitými koši," dodal Jan Švandrlík. Další turnaj je na programu v pondělí, a to znovu v Humpolci.

Sestava Opavy: Kryštof Kavan, Miroslav Kvapil, Filip Zbránek, Jan Švandrlík.