18. 01. 2025
Poslední zápas základní části Opava vyhrála
K poslednímu utkání základní části vyrazili opavští basketbalisté na palubovku Jindřichova Hradce. U rybníka Vajgaru od prvních minut vedli, nicméně ve čtvrté čtvrtině se Jihočeši přiblížili na rozdíl tří bodů. Opava si ale závěr zkušeně pohlídala a vyhrála 83:78.
Opavští vstoupili do zápasu jako uragán. „Začali jsme dobře. Hráli jsme agresivně. Chtěli jsme využít toho, že soupeř má nového rozehrávače. Zatlačili jsme na něj,“ řekl opavský trenér Petr Czudek.
Jenomže Jihočeši to nezabalili a začali opavský náskok stahovat. „Soupeř ale nesložil zbraně, dál bojoval. Snížil sestavu, což nám dělalo velký problém,“ přiznal kouč BK Opava. Povedené utkání v dresu Jindřichova Hradce odehrál slovenský křídelník Tomáš Valentíny. „Je to hráč, který má velké sebevědomí. Dávali jsme si na něj pozor, přesto nám dal pětadvacet bodů. Celkově ale nemohu našim klukům nic vytknout. Pod košem odehrál dobrý zápas Šimon Puršl,“ uzavřel Petr Czudek.
GBA Fruko-Schulz Jindřichův Hradec - BK Opava 78:83 (17:26, 34:44, 56:61)
Body: Valentíny 25, Pekárek 11, Kemm 9, Jansa 8, Kábrt 8, Wiznitzer 7, Fairweather 5, Mc Clure 5 - Puršl 18, Šiřina 16, Howard 10, Kouřil 10, Švandrlík 10, Kvapil 6, Jurečka 5, Slavík 5, Farský 2, Vyroubal 1.
Rozhodčí: Kučírek, Kec, Jeřáb. TH: 19/23:13/18. Trojky: 7:10. Doskoky: 43:36. Fauly: 18:20. Diváci: 450.
O klubu
Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.