• Novinky
  • Povedený start nestačil, Opava prohrála na palubovce USK

09. 10. 2024

Povedený start nestačil, Opava prohrála na palubovce USK

Slibně rozjetý měli opavští basketbalisté duel na pražské Folimance, kde v úvodu druhé čtvrtiny vedli o deset bodů. Ve třetí čtvrtině se ale Slezané dlouho neuměli prosadit a na palubovce USK Praha nakonec prohráli 78:86.

„Vstup do utkání nám vyšel, drželi jsme se plánu a v jednu chvíli jsme vedli o deset bodů,” řekl na úvod opavský kouč Petr Czudek. Slezané si udržovali těsný náskok, po trojce Zbránka, který byl s 16 body nejlepším střelcem Opavy, v utkání vedli v závěru druhé čtvrtiny 43:36.

Po změně stran ale přišlo velké trápení v útoku. Byť se za tři body dokázal prosadit Švandrlík a Opava v tu chvíli vedla 47:44, od té doby se v útoku prosazovaly prakticky jen domácí Sovy, které si dokázaly vypracovat až dvanáctibodový náskok.

Opavský tým do hry vrátil luxusní trefou z poloviny palubovky se sirénou signalizující konec třetí čtvrtiny Šiřina, po trefě Slavíka na 70:68 byla Opava krůček od vyrovnání skóre, ale Pražané svůj náskok nepustili a zvítězili 86:78.

„Třetí čtvrtina rozhodla. Soupeř nám odskočil a zápas už se pak v podstatě dohrával. Rozhodovaly situace jeden na jednoho, které jsme nezvládli,” přiznal Czudek.

Dobrou zprávou je, že návrat do hry hlásil po drobném zranění americký pivot Rob Howard, jenž se blýskl deseti body a patnácti doskoky. „Bylo znát, že ještě není zcela fit, ale jsem rád, že se vrátil do hry. V utkání měl dobré momenty,” těšilo trenéra BK Opava.

Zápas na Folimance je pryč, nyní už Slezané musí v hlavách přepnout na domácí zápas s Děčínem, který je na programu v sobotu 12. října od 18:00 hodin. „Liga je hodně vyrovnaná a tohle bude další těžký zápas. Domácí zápasy musíme zvládat a vyhrávat už kvůli našim skvělým divákům,” dodal Petr Czudek.

USK Praha – BK Opava 86:78 (22:29, 40:44, 63:56)

Body: Campbell 19, Švec 17, Samoura 14, Bruce 11, Vlk 10, Šafařík 9, Schilb 4, Ibarguen Mosquera 2 – Zbránek 16, Kvapil 12, Howard 10, Slavík 9, Švandrlík 9, Puršl 6, Šiřina 5, Vyroubal 5, Farský 3, Váňa 3.

Rozhodčí: Vyklický, Jeřáb, Perlík. TH: 28/45:9/15. Trojky: 4:11. Doskoky: 41:45. Fauly: 17:32. Diváci: 731.